LAJMI I FUNDIT:

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Babai dhe agjenti i lojtarit argjentinas Alexis Mac Allister do të mbërrijë sot në Angli për të rënë dakord për kushtet përfundimtare për transferimin e mesfushorit te Liverpooli.

Reklama

“Puna pritet të përfundojë javën e ardhshme dhe babai i tij do të jetë në Angli së shpejti për t’i kryer të gjitha”, ka shkruar Romano.

Pritet që Liverpool të paguajë nga 50 deri në 60 milionë euro për shërbimet e argjentinasit dhe Mac Allister do të mbajë fanellën me numrin 10, të veshur më parë nga Sadio Mane.

Është raportuar gjithashtu se Mac Allister mund të fitojë 175 mijë euro në javë në Liverpool, dhe nuk ka dyshim se ai do të jetë një shtesë e madhe për skuadrën e Jurgen Klopp dhe është lloji i lojtarit që Reds u mungoi shumë sezonin e kaluar.

Argjentinasi e filloi karrierën e tij në radhët e Argentinos Juniors, dhe mbërriti në Brighton në vitin 2019, si huazim nga Boca Juniors.

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja
Lexo po ashtu Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ai luajti gjithsej 112 ndeshje për Brighton, duke shënuar 20 gola dhe duke regjistruar nëntë asistime.

Me Argjentinën, ai fitoi Kupën e Botës në Katar dhe ishte një nga lojtarët më të mirë të tyre./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori