Joao Mario që ishte në huazim nga Interi te Lokomotiva e Moskës, ka bërë të ditur se e ka mbyllur aventurën me klubin rus.   

Mesfushori portugez e përdori profilin e tij në “Instagram” për t’i dhënë lamtumirën klubit rus, të cilët nuk do ta përdorin të drejtën e blerjes.

“Unë do të doja t’i falënderoja të gjithë në Lokomotivën e Moskës, nga presidenti deri tek stafi stërvitës, kolegët e mi dhe tifozët, që më bënë të ndjehem ai në shtëpi gjatë këtij sezoni”.

Joao Mario e Wílmar Barrios (Foto: Epsilon/Getty Images)

“Ishte kënaqësi të luftosh me fanellën tënde dhe të luftosh për ngjyrat e tua. Po largohem me një ndjenjë shumë pozitive për momentet që kemi ndarë së bashku. Të gjitha më të mirat!”, ka shkruar ai.

View this post on Instagram

Я хотел бы поблагодарить «Локомотив- Москва», от президента до тренерского штаба, моих коллег и болельщиков, за то, что я чувствовал себя как дома в этом сезоне. Было приятно носить вашу футболку и бороться за ваши цвета. Я ухожу с очень позитивным чувством о этих моментах, которые мы разделили вместе. Всего наилучшего! I would like to thank everyone at Lokomotiv Moscow, from the President to the coaching staff, my colleagues and the fans, for making me feel at home during this season. It has been a pleasure to wear your shirt and to fight for your colours. I am leaving with a very positive feeling about the moments we shared together. All the best! @fclokomotiv 🚂🚂 🟢🔴

A post shared by João Mário 🇵🇹 (@joaomario) on Jul 23, 2020 at 5:43am PDT

Joao Mario ka luajtur 18 ndeshje në Ligën Premier të Rusisë këtë sezon, duke kontribuar me një gol dhe pesë asistime.

Kontrata e tij me Interin skadon në qershor 2022 dhe ai pritet të kthehet te klubi italian. /Telegrafi/