LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm për Xabi Alonson, Liverpooli dhe Bayerni në garë edhe për një futbollist

Jo vetëm për Xabi Alonson, Liverpooli dhe Bayerni në garë edhe për një futbollist

Liverpool dhe Bayern Munich janë duke rivalizuar njëra tjetrën për t’i siguruar shërbimet e Xabi Alonsos.

Trajneri spanjoll po bën shumë mirë te Bayer Leverkuseni dhe është në listën e dëshirave të bavarezëve dhe The Reds.


Si Bayern Munich ashtu edhe Liverpool do të mbesin pa trajnerët e tyre Thomas Tuchel dhe Jurgen Klopp në fund të sezonit, derisa dy gjigantët evropian kanë prioritet për t’i besuar frenat e skuadrës trajnerit spanjoll.

Liverpooli apo Bayerni? Xabi Alonso ka një preferencë të qartë për destinacionin e ardhshëm
Lexo po ashtu Liverpooli apo Bayerni? Xabi Alonso ka një preferencë të qartë për destinacionin e ardhshëm

Megjithatë jo vetëm për Alonson, dy gjigantët evropianë janë në garë edhe për një futbollist dhe ai është Joao Palhinha i Fulham.

28-vjeçari ka vendosur të largohet në verë nga Fulham pasi dëshiron ta bëj një hap para në karrierën e tij dhe Liverpool e Bayern janë dy skuadrat favorite për t’i siguruar shërbimet e tij.

Gara mes dy skuadrave pritet të jetë e ashpër, derisa Fulham pretendon të fitojë rreth 60 milionë euro nga shitja e mesfushorit portugez.

28-vjeçari këtë edicion në 28 ndeshje zyrtare ka realizuar edhe tre gola dhe ka asistuar në një tjetër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori