LAJMI I FUNDIT:

Jetmir Topalli vazhdon shkëlqimin në Turqi, gol e asistim për Istanbulsporin

Jetmir Topalli vazhdon shkëlqimin në Turqi, gol e asistim për Istanbulsporin

Jetmir Topalli ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit turk me skuadrën Istanbulspor.

Sulmuesi nga Kosova ka qenë përsëri protagonist, edhe pse skuadra nga Stambolli pësoi humbje me rezultat 3-2 në udhëtim te Giresunspor.

Topalli asistoi fillimisht në minutën e 18-të, në golin e shënuar nga mesfushori shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Valon Ethemi.

Ndërkohë golin në këtë sfidë sulmuesi kosovar e gjeti në minutën e 87-të të ndeshjes.

Ish-anëtari i Ballkanit tani shkon në kuotën e katër golave në Superligën e Turqisë dhe një asistimit. /Telegrafi/