Jetmir Topalli është deklaruar rreth debutimit te Kosova në ndeshjen ndaj Suedisë.

Ndeshja që u zhvillua në Doha të Katarit përfundoi 1-0 për suedezët, por që disa lojtarë nga Superliga jonë kishin shansin të tregonin vetën në arenën ndërkombëtare.

Anëtari i Ballkanit ka thënë se është shumë i lumtur që debutoi te ‘Dardanët’ dhe shpreson që një gjë e tillë të përsëritet.

Kosova – Suedia (Foto: FFK-Kosova)

“Kjo ishte njëra nga ato ndjenjat më të mira që kam përjetuar ndonjëherë. Shpresoj që ta përjetoj sërish një ndjenjë të tillë të përfaqësimit të shtetit tonë.

Kapiteni Fidan Aliti: Jam krenar që e përfaqësoj Kosovën, të gjithë lojtarët treguam vlerat tona ndaj Suedisë Kapiteni Fidan Aliti: Jam krenar që e përfaqësoj Kosovën, të gjithë lojtarët treguam vlerat tona ndaj Suedisë

“Falënderoj trajnerin që na e ka dhënë këtë mundësi për të debutuar me kombëtaren dhe shpresoj se pa marrë parasysh në fund rezultatin kemi arritur t’i bëjmë krenar të gjithë me lojën e treguar”.

“Ndoshta ka ndikuar edhe fakti që nuk e kemi njohur aq mirë njani-tjetrin, edhe pse gjatë stërvitjeve kemi punuar shumë. Tash duhet të vazhdojmë të punojmë edhe më shumë në mënyrë që në të ardhmen të jemi sërish pjesë e kombëtares”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/