LAJMI I FUNDIT:

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Ish-portieri i Gjermanisë, Jens Lehmann punon si komentues për Daily Mail gjatë Kampionatit Evropian. Në tekstin e tij ai ka deklaruar se ishte në hapjen e Kampionatit Evropian në Munih, ku Gjermania mposhti Skocinë me rezultat 5-1.

Nikoqirët e Euro 2024 ishin shumë të fortë për skocezët dhe shënuan tre gola në pjesën e parë, në të cilën Skocia mbeti me një lojtar më pak. Në pjesën e dytë gjermanët e përfunduan me qetësi ndeshjen dhe u ulën në krye të grupit A.

Fitorja e thellë dhe me lehtësi ka bërë që ish-portieri gjerman, Lehmann të thotë se Skocia është kombëtarja më e keqe në Euro 2024.


Notat e lojtarëve, Gjermani 5-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve, Gjermani 5-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

“Isha në Mynih për ndeshjen hapëse midis Gjermanisë dhe Skocisë dhe tashmë mendoj se Skocia është skuadra më e keqe e turnet. Futbollistët skocezë kanë qenë të turpshëm dhe zhgënjyes në kontrast me tifozët e tyre fantastikë, ka thënë fillimisht Lehmann.

“Edhe si tifoz i Gjermanisë jam i zhgënjyer që ata nuk ishin konkurrues, kështu që nuk marr me vete sepse loja ishte si një stërvitje. Nëse fiton 5-1, të gjithë do të mendojnë se mund të shkosh deri në fund, por kjo ishte ndeshja e parë konkurruese e Gjermanisë që nga Kupa e Botës 2022.

“Hungaria dhe Zvicra do të jenë prova më të vështira, vetëm pas tyre do të mund ta shohim Gjermaninë si një pretendentë për titullin”, përfundoi gjermani.

Midis 1988 dhe 2011, Lehmann mbrojti për Schalke, Milan, Borussia Dortmund, Stuttgart dhe Arsenal. Ai e përfundoi karrierën në klubin londinez, me të cilin fitoi tre trofe.

Ai gjithashtu fitoi tituj me Schalken, Milanin dhe Borussia Dortmund. Ai grumbulloi 61 paraqitje për kombëtaren gjermane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori