Siç është aktore dhe nënë, ajo është gjithashtu bashkëthemeluese e një organizate bujqësore që bën ushqim krejt natyral për fëmijët.

Jennifer Garner shquhet për kujdesin e shtuar që ka ndaj ushqimit, andaj shpesh shihet duke bërë pazar në qytet, shkruan Daily Mail.

Ajo së fundmi është parë në Sanca Monica të Kalifornisë, teksa drejtonte një karrocë më gjëra.

Veshja e saj kësaj radhe ishte e thjeshtë, ndërsa e përshtati edhe më një kapuç gri.

Për shkak të pandemisë coronavirus, aktorja u pa me një maskë mbrojtëse, që i përshtatej me veshjen.

Theksojmë se Garner është ndër bashkëthemelueset e ‘Once Upon a Farm’, markë e ushqimeve natyrale për fëmijë të vegjël. /Telegrafi/