LAJMI I FUNDIT:

Jean-Clair Todibo futet në histori të futbollit, merr karton të kuq pas vetëm nëntë sekondave

Jean-Clair Todibo futet në histori të futbollit, merr karton të kuq pas vetëm nëntë sekondave

Nice po përballet me Angers në kuadër të xhiros së tetë në Ligue 1.

Por befasia më e madhe ka qenë se qysh në fillim të ndeshjes është ndarë një karton i kuq.

Madje as pa kaluar minuta e parë gjyqtari kryesor Dechepy përjashtoi mbrojtësin vendas Jean-Clair Todibo.

Mysafirët u nisën në një aksion të shpejtë dhe ishin gati të dilnin para golit, derisa Todibo në sekondën e nëntë bëri një ndërhyrje dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Karton i kuq në sekondën e nëntë, nuk kishte ndodhur kurrë më parë në histori të futbollit.

Tani emri i qendërmbrojtësit francez do të mbetet gjatë në mendje të tifozëve, pasi vështirë se mund të marrë ndonjë futbollist një karton të kuq më shpejtë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori