Nice po përballet me Angers në kuadër të xhiros së tetë në Ligue 1.

Por befasia më e madhe ka qenë se qysh në fillim të ndeshjes është ndarë një karton i kuq.

Madje as pa kaluar minuta e parë gjyqtari kryesor Dechepy përjashtoi mbrojtësin vendas Jean-Clair Todibo.

Mysafirët u nisën në një aksion të shpejtë dhe ishin gati të dilnin para golit, derisa Todibo në sekondën e nëntë bëri një ndërhyrje dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Karton i kuq në sekondën e nëntë, nuk kishte ndodhur kurrë më parë në histori të futbollit.

Tani emri i qendërmbrojtësit francez do të mbetet gjatë në mendje të tifozëve, pasi vështirë se mund të marrë ndonjë futbollist një karton të kuq më shpejtë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama