Italia e ka nisur furishëm periudhën e vazhdimeve, duke shënuar dy herë në pjesën e parë.

Fillimisht shënoi Federico Chiesa në minutën e 95-të pas një pranimi të bukur në zonë dhe një goditje të fuqishme.

Sulmet nuk u ndalën nga italianët, kur rrezikoi bukur edhe Inisgine, që gjuajti nga goditje e dënimit, por portieri me mund dërgoi topin në këndore.

Në rastin e radhës Italia shënoi. Belotti pranoi një top në zonë, me kthim pasoi te Matteo Pessina i cili shënoi për 2-0.

Italia duket afër të kalojë në çerekfinale. /Telegrafi/