LAJMI I FUNDIT:

Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Italia ka përmbysur rezultatin në ndeshjen ndaj Shqipërisë e cila po zhvillohet në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Fillimisht Shqipëria kaloi në epërsi me golin e Nedim Bajramit për 1-0 teksa kishte as një minutë pa filluar ndeshja.

“Azzurrët” arritën që të reagojnë shpejtë duke shënuar me anë të Alessandro Bastonit i cili realizoi me kokë për të barazuar rezultatin në 1-1.


Italia nuk u ndal më kaq dhe vetëm disa minuta më vonë arriti që të shënojë edhe golin e dytë për të përmbysur gjithçka.

Kësaj radhe ekipi i Luciano Spallettit arriti që të shënojë me anë të Nicolo Barellas i cili me një goditje nga jashtë zonës arriti të shënojë për rezultatin 2-1.

Pas këtij goli pritet një reagim i menjëhershëm nga Shqipëria pasi këto minuta lojë dëshmuan se kuqezinjtë mund t’i dënojnë italianët në kundërsulme./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori