LAJMI I FUNDIT:

Itali, bie shkalla e vdekshmërisë nga coronavirusi, në krahasim me një ditë më parë

Itali, bie shkalla e vdekshmërisë nga coronavirusi, në krahasim me një ditë më parë

Në Itali, 756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite dhe janë regjistruar 5,217 raste të reja.

Reklama

Këtë të diel, u raportua se 416 njerëz kishin vdekur në Lombardi dhe se ishin raportuar 1.592 të infektuar nga dy ditët e fundit, transmeton Telegrafi.

Një total prej 6.360 njerëz vdiqën nga coronavirusi vetëm në Lombardi.

Por lajmi i mirë është se shkalla e infeksionit është duke u ngadalësuar.

Kujtojmë se të shtunën Italia kishte 889 vdekje nga Covid-19, të premten 919 të vdekur, dhe kjo ishte dita më e keqe e regjistruar deri më tani, 712 kishin vdekur të enjten, të mërkurën në Itali kanë vdekur 683 njerëzi, 743 të martën, 602 të hënën, 650 të dielën dhe 793 të shtunën. /Telegrafi/ 

Në trend Botë

Më shumë
Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia
Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Turqia
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Evropa
Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori