LAJMI I FUNDIT:

Lombardia

21 Artikuj

Rajoni më i goditur nga coronavirusi në Itali do të zbatojë orën policore

Rajoni më i goditur nga coronavirusi në Itali do të zbatojë orën policore

Evropa
Italia raporton rekord rastesh ditore që nga muaji maj

Italia raporton rekord rastesh ditore që nga muaji maj

Nga Bota
Vatra të reja të COVID-19 në Itali, sërish rritet numri i rasteve të reja – Lombardia vazhdon të jetë rajoni më i goditur nga coronavirusi

Vatra të reja të COVID-19 në Itali, sërish rritet numri i rasteve të reja – Lombardia vazhdon të jetë rajoni më i goditur nga coronavirusi

Nga Bota
Edhe pse gjendet në pjesën më të prekur nga coronavirusi, kjo qytezë italiane me 1.200 banorë nuk ka të regjistruar as edhe një rast me COVID-19

Edhe pse gjendet në pjesën më të prekur nga coronavirusi, kjo qytezë italiane me 1.200 banorë nuk ka të regjistruar as edhe një rast me COVID-19

Interesante
Itali, bie shkalla e vdekshmërisë nga coronavirusi, në krahasim me një ditë më parë

Itali, bie shkalla e vdekshmërisë nga coronavirusi, në krahasim me një ditë më parë

Nga Bota
Për 24 orë 969 njerëz vdesin nga coronavirusi në Itali, duke çuar numrin e përgjithshëm në 9134

Për 24 orë 969 njerëz vdesin nga coronavirusi në Itali, duke çuar numrin e përgjithshëm në 9134

Nga Bota
Në Itali, 662 njerëz vdiqën brenda një dite nga coronavirusi, shifra e të vdekurve kalon mbi 8 mijë

Në Itali, 662 njerëz vdiqën brenda një dite nga coronavirusi, shifra e të vdekurve kalon mbi 8 mijë

Nga Bota
Në 24 orët e fundit, 651 njerëz vdiqën nga coronavirusi në Itali

Në 24 orët e fundit, 651 njerëz vdiqën nga coronavirusi në Itali

Nga Bota
Një tjetër ditë e rëndë për Italinë: Në 24 orë, 793 të vdekur nga coronavirusi – 5 mijë të infektuar

Një tjetër ditë e rëndë për Italinë: Në 24 orë, 793 të vdekur nga coronavirusi – 5 mijë të infektuar

Nga Bota
Vetëm në Lombardi, nga coronavirusi vdiqën 546 njerëz – brenda një dite

Vetëm në Lombardi, nga coronavirusi vdiqën 546 njerëz – brenda një dite

Nga Bota
Numri i të vdekurve në Itali nga coronavirusi kalon shifrën 4 mijë, 627 vdekje vetëm sot

Numri i të vdekurve në Itali nga coronavirusi kalon shifrën 4 mijë, 627 vdekje vetëm sot

Nga Bota
Skena rrëqethëse nga Italia, konvoji i ushtrisë transporton kufomat nga Bergamo – nuk ka më hapësira të mjaftueshme në varrezat e qytetit

Skena rrëqethëse nga Italia, konvoji i ushtrisë transporton kufomat nga Bergamo – nuk ka më hapësira të mjaftueshme në varrezat e qytetit

Nga Bota
Në Itali regjistrohen më shumë se 24 mijë raste të infektuarve me coronavirus, vëmendje e veçantë i jepet Lombardisë

Në Itali regjistrohen më shumë se 24 mijë raste të infektuarve me coronavirus, vëmendje e veçantë i jepet Lombardisë

Nga Bota
Rrëfimi i mjekes italiane nga vija e parë e frontit në luftën kundër coronavirusit: Nuk mund t’i përqafojë fëmijët, fle dhe ha vetëm

Rrëfimi i mjekes italiane nga vija e parë e frontit në luftën kundër coronavirusit: Nuk mund t’i përqafojë fëmijët, fle dhe ha vetëm

Nga Bota
Nëse mbipopullohen spitalet në Itali, më të rinjve se 80 vjeç do t’iu jepet përparësi!

Nëse mbipopullohen spitalet në Itali, më të rinjve se 80 vjeç do t’iu jepet përparësi!

Nga Bota
Italia zë vendin e dytë në botë për nga numri i viktimave dhe të infektuarave me coronavirus, pjesa veriore në izolim total

Italia zë vendin e dytë në botë për nga numri i viktimave dhe të infektuarave me coronavirus, pjesa veriore në izolim total

Nga Bota
Situatë e vështirë nga coronavirusi në Itali, qindra te vdekur, shumë njerëz tentojnë të ikin nga karantina

Situatë e vështirë nga coronavirusi në Itali, qindra te vdekur, shumë njerëz tentojnë të ikin nga karantina

Nga Bota
Gjendje kaotike në Itali për shkak të coronavirusit, kolona të gjata para marketeve – raftet tashmë janë zbrazur nëpër shumë qytete

Gjendje kaotike në Itali për shkak të coronavirusit, kolona të gjata para marketeve – raftet tashmë janë zbrazur nëpër shumë qytete

Nga Bota
Qeveria italiane ka paralajmëruar masa ekstreme për ta luftuar coronavirusin – tre fëmijë lindën në karantinë, anulohet festivali i Venecias derisa blerësit boshatisin super-marketet

Qeveria italiane ka paralajmëruar masa ekstreme për ta luftuar coronavirusin – tre fëmijë lindën në karantinë, anulohet festivali i Venecias derisa blerësit boshatisin super-marketet

Nga Bota
Mbyllet përkohësisht regjioni i Lombardisë, coronavirusi iu ka marrë jetën dy personave në Itali

Mbyllet përkohësisht regjioni i Lombardisë, coronavirusi iu ka marrë jetën dy personave në Itali

Nga Bota
REPORTAZH NGA BERGAMO, QOSHJA MË E BUKUR E ITALISË: ËNDRRA QË KTHEHET, E RIKTHEHET…! (FOTO)

REPORTAZH NGA BERGAMO, QOSHJA MË E BUKUR E ITALISË: ËNDRRA QË KTHEHET, E RIKTHEHET…! (FOTO)

Agron Shala