LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër ditë e rëndë për Italinë: Në 24 orë, 793 të vdekur nga coronavirusi – 5 mijë të infektuar

Një tjetër ditë e rëndë për Italinë: Në 24 orë, 793 të vdekur nga coronavirusi – 5 mijë të infektuar

Italia vazhdon të goditet rëndë nga coronavirusi.

Reklama

Sot ishte një tjetër ditë e rëndë për Italinë, sepse sot ishte dita kur ky shtet pa numrin më të madh të të vdekurve nga virusi COVID-19, transmeton Telegrafi.

Sot kishte 793 vdekje të reja, duke bërë që numri total i të vdekurve në këtë shtet të rritet në 4,825.

Vetëm në Lombardi pati 546 vdekje në 24 orë.

Po ashtu ekziston mospërputhja e numrave midis infeksioneve të reja të komunikuara nga mbrojtja civile me ato të njoftuara nga komisari i mirëqenies së Lombardisë, Giulio Gallera, i cili flet për 3251 raste të reja, kundër 1.950 të numëruara nga Borrelli.

Ndërsa të dhënat për vdekjet e reja në rajonet e ndryshme janë këtu. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Evropa
Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Serbia
Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Evropa
Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Evropa
Vrau nënën dhe motrën me revole, adoleshenti nga West Virginia dënohet me burgim të përjetshëm – shpërthen në lot kur i kumtohet verdikti

Vrau nënën dhe motrën me revole, adoleshenti nga West Virginia dënohet me burgim të përjetshëm – shpërthen në lot kur i kumtohet verdikti

Amerika
Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Evropa
Kalo në kategori