LAJMI I FUNDIT:

Në Itali, 662 njerëz vdiqën brenda një dite nga coronavirusi, shifra e të vdekurve kalon mbi 8 mijë

Në Itali, 662 njerëz vdiqën brenda një dite nga coronavirusi, shifra e të vdekurve kalon mbi 8 mijë

Në Itali, 662 njerëz vdiqën brenda 24 orësh. Janë regjistruar 6153 raste të reja të infektimit me coronavirus dhe tashmë vendi ka regjistruar gjithsej 8165 njerëz të vdekur.

Reklama

Shkalla e epidemisë në Itali është më e keqja në botë. Vetëm në Lombardi janë raportuar edhe 2500 raste të tjera të infeksionit me coronavirus, transmeton Telegrafi.

“Fatkeqësisht, numrat nuk janë shumë të mirë, numri i të infektuarve është rritur pak a shumë në krahasim me ditët e kaluara. Kemi 2500 infeksione të reja”, tha presidenti i Lombardisë, Attilio Fontana.

“Unë jam personalisht i shqetësuar”, u shpreh ai.

Shefi i mbrojtjes civile italiane Angelo Borelli dhe njeriu kryesor në luftën kundër coronavirusit dje nuk mori pjesë në një konferencë për shtyp sepse ai kishte ethe dhe sot u njoftua se ai ishte negativ për coronavirus.

Borrelli është karantinuar të mërkurën për shkak të etheve dhe vuan nga një formë më e butë e gripit, por po punon nga shtëpia dhe në kontakt të vazhdueshëm me njësinë e krizave të agjencisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Kılıçdaroglu humb imunitetin, ai mund të përfundojë në gjykatë për fyerjet ndaj Erdoganit

Turqia
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Blinken i kërkon Turqisë të miratojë pranimin e Suedisë në NATO

Blinken i kërkon Turqisë të miratojë pranimin e Suedisë në NATO

Evropa
Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Air New Zealand do të peshojë pasagjerët para hipjes në aeroplan - linja ajrore tregon arsyet

Australia
Kalo në kategori