LAJMI I FUNDIT:

Istogu dhe Ferizaj me fitore bindëse në hendboll

Istogu dhe Ferizaj me fitore bindëse në hendboll
(Foto: kosovahandball.info)

Kampioni në fuqi, Istogu, ka fituar bindshëm ndeshjen e javës së parë të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielën, Istogu fitoi si mysafir i Samadrexhës. 28-15 ishte rezultati në fund.

Reklama

Istogaset u shkëputën herët dhe mbajtën epërsi deri në fund. Dajana Milaniq i shënoi shtatë gola për Istogun. Gjashtë i kishte Tina Hetemi, kurse pesë i realizoi Natalija Milatoviq.

Shtatë gola për Samadrexhën i kishte Arlinda Maloku. Katër i shënoi Teuta Maloku.

Të dielën u luajt edhe derbi i xhiros së dhjetë mes Ferizajt dhe Prishtinës. Ferizaj fitoi me dhjetë gola dallim, 38-28.

Mysafiret e nisën ndeshjen më mirë, por më pas Ferizaj kaloi para në rezultat. Në pjesën e dytë Ferizaj ka mbajtur vazhdimisht epërsi të lartë.

Shkurta Mehmeti i shënoi 12 gola për Ferizajn, ndërsa 10 i kishte Ivana Bojoviq.

Te Prishtina më efikasja ishte Eduarta Kurteshi me tetë gola. Shtatë i kishte Alma Nivokazi, ndërsa Arona Krasniqi realizoi gjashtë gola.

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori