LAJMI I FUNDIT:

Ish-shoku i skuadrës së Schumacher tregon cili person vendos se kush mund të vizitojë legjendën e F1

Ish-shoku i skuadrës së Schumacher tregon cili person vendos se kush mund të vizitojë legjendën e F1

Gruaja e Michael Schumacher, Corinna, ka rregulla strikte se kush mund të vizitojë legjendën e Formula 1, sipas ish-bashkëvozitësit të tij te Ferrari.

Ka kaluar një dekadë që kur shtatë herë kampioni i Formula 1 pësoi lëndime të mëdha në kokë gjatë skijimit në resortin francez të Meribel më 29 dhjetor 2013.


Gjendja e Schumacher, i cili u vu në një koma artificiale dhe iu nënshtrua disa operacioneve, është mbuluar me mister që atëherë, me vetëm përditësime të shkurtra që vijnë nga rrethi i tij i ngushtë.

'Nëna italiane' e Schumacherit thotë se bota iu shemb pas aksidentit dhe zbulon ushqimin e preferuar të legjendës së F1
Lexo po ashtu 'Nëna italiane' e Schumacherit thotë se bota iu shemb pas aksidentit dhe zbulon ushqimin e preferuar të legjendës së F1

Gruaja Corinna – e cila u martua me Schumacher në 1995 dhe ka dy fëmijë me të, ka qenë një mbrojtëse e vendosur e privatësisë së tij dhe ka qenë e ulur pranë tij gjatë 10 viteve të fundit pas aksidentit të tmerrshëm.

Tani një ish-kolegu i Schumacher në Ferrari ka hedhur më shumë dritë mbi situatën dhe mënyrën se si Corinna ruan nga afër se kush e viziton atë.

Luca Badoer ka thënë për The Sun: “Vetëm disa njerëz lejohen të vizitojnë. Korina vendos se kush lejohet ta shohë atë”.

Vëllai i Michael Schumacher jep një përditësim tronditës për legjendën e Formula 1 duke thënë se "asgjë nuk është si dikur"
Lexo po ashtu Vëllai i Michael Schumacher jep një përditësim tronditës për legjendën e Formula 1 duke thënë se "asgjë nuk është si dikur"

“Familja dëshiron të ruajë një lloj sekreti për këtë dhe unë respektoj vullnetin e tyre”.

Badoer – i cili është një nga njerëzit e lejuar për të vizituar – shtoi: “Ata e bëjnë të gjithë këtë për të mirën e Michael”.

Schumacher u hoq nga koma në vitin 2014, por që atëherë nuk është parë në publik me përditësime për mirëqenien e tij të pakta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori