LAJMI I FUNDIT:

Ish futbollisti i Bayer Leverkusen, Fenerbahce dhe Besiktas dënohet me 14 vite burg për vrasje

Ish futbollisti i Bayer Leverkusen, Fenerbahce dhe Besiktas dënohet me 14 vite burg për vrasje

Një gjykatë e Stambollit ka dënuar ish-futbollistin turk Sezer Ozturk me 14 vjet e shtatë muaj burg për vrasjen e një burri pas një mosmarrëveshjeje me makinë.

Reklama

Vendimi e dënon ish-lojtarin me origjinë gjermane dhe ish-shpresën e madhe të futbollit turk me 12 vjet e gjashtë muaj burg për “vrasje me paramendim pas provokimit të pajustifikuar” dhe dy vjet e një muaj të tjerë burg për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të lëndim trupor.

I akuzuari u deklarua i pafajshëm, duke pretenduar se vrasjen e ka kryer për vetëmbrojtje, por prokuroria beson se ish-lojtari, tashmë sipërmarrës i kateringut, pas një debati në trafik ka ndjekur një tjetër person dhe e ka qëlluar duke ikur pastaj.

Ozturk luajti dy sezone në Bayer Leverkusen dhe një tjetër në Nurenberg në Gjermani.

Pastaj ai ka veshur edhe fanellën e klubeve si Fenerbahce, Besiktas dhe Basaksehir.

Ish futbollisti i Bayer Leverkusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë
Lexo po ashtu Ish futbollisti i Bayer Leverkusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Ai luajti për të gjitha grupmoshat e të rinjve të Turqisë, por nuk debutoi për kombëtaren A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori