Interi e ka lënë Joao Mario, Dalbert Henriquen dhe Roberto Gagliardinit jashtë listës së skuadrës së Ligës së Kampionëve, ndërsa Antonio Candreva është ftuar.

Nerazzurrët janë në të njëjtin grup me Barcelonën, Tottenham Hotspur dhe PSV Eindhoven në Ligën e Kampionëve.

Por, skuadra e tyre është limituar nga 25 lojtarët e zakonshëm si pjesë e marrëveshjes së tyre me UEFA-n mbi shkeljet financiare të Fair Play-it.

Drejtori sportiv i Barçës, Braida: Jemi më të mirët në botë, nuk ia kemi frikën askujt Drejtori sportiv i Barçës, Braida: Jemi më të mirët në botë, nuk ia kemi frikën askujt

Ajo listë ishte për vetëm 22 futbollistë, por duhej të përfshiheshin të paktën dy lojtarë që kishin ardhur nga akademinë e klubit.

Candreva ishte një nga kandidatët që duhej të mbetej jashtë listës, por në fund mbeti pjesë e saj.

Spalletti: Interi ka përparësinë në grupe Spalletti: Interi ka përparësinë në grupe

Çudi është mos-inkuadrimi në listë i italianit Gagliardinit, ndërsa më të prituara ishin lënia jashtë e Joao Marios dhe Dalbertit.

Lista A

1.Samir Handanovic

2.Sime Vrsaljko

6.Stefan De Vrij

8.Matias Vecino

9.Mauro Icardi

10.Lautaro Martinez

11.Keita Balde

13.Andrea Ranocchia

14.Radja Nainggolan

16.Matteo Politano

18.Këadëo Asamoah

20.Borja Valero

23.Joao Miranda

27.Daniele Padelli

33.Danilo D’Ambrosio

37.Milan Skriniar

44.Ivan Perisic

46.Tommaso Berni

77.Marcelo Brozovic

87.Antonio Candreva

93.Raffaele Di Gennaro

Lista B

40.Lorenzo Gavioli

59.Vladan Dekic

64.Ryan Patrick Nolan

65.Maj Roric

67.Gabriele Zappa

99.Niccolo Corrado

/Telegrafi/