LAJMI I FUNDIT:

Interi u jep leje lojtarëve jo-italianë të largohen nga Italia shkaku i coronavirusit

Interi u jep leje lojtarëve jo-italianë të largohen nga Italia shkaku i coronavirusit
Foto: FC Inter EN/Twitter

Interi vendosi të përfundojë karantinën e lojtarëve të tyre të hënën dhe të gjithë anëtarëve të skuadrës jo-italiane u është dhënë leja të largohen nga vendi.

Reklama

I pari që u kthye në shtëpi ishte Marcelo Brozovic, i cili shkoi në Zagreb, vendi ku pësuan një tërmet që shkaktoi dëme të rënda dhe mbi 250 lëndime.

Samir Handanovic është rikthyer gjithashtu në vendlindjen e tij, Slloveni, ndërsa Diego Godin dhe Matias Vecino pritet të udhëtojnë në Uruguai.

Lojtarët e Interit dalin nga vetizolimi, asnjë nuk ka pasur simptoma të COVID-19
Lexo po ashtu Lojtarët e Interit dalin nga vetizolimi, asnjë nuk ka pasur simptoma të COVID-19

Interi nuk po planifikon të kthehet në stërvitje për momentin dhe u kanë dhënë lojtarëve të tyre udhëzime për stërvitje individuale në shtëpi.

Ndërkohë, Juventusi do të përfundojë karantinën e tyre sot (e mërkurë), por izolimi i lojtarëve të tyre do të vazhdojë.

Ish-presidenti legjendar i Interit, Moratti dhuron 1 milion euro për luftën kundër coronavirusit
Lexo po ashtu Ish-presidenti legjendar i Interit, Moratti dhuron 1 milion euro për luftën kundër coronavirusit

Fakti që portieri i Atalantas, Marco Sportiello rezultoi pozitiv këtë javë, është gjithçka përveçse inkurajuese për sa i përket një ndalese të mundshme të shpërthimit të coronavirusit.

Edhe pse situata nuk është ende nën kontroll, Napoli dhe Lazio kanë shprehur dëshirën për t’u rikthyer së shpejti në stërvitje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori