LAJMI I FUNDIT:

Interi shkatërron Atalantan – shkëputet 12 pikë nga Juventusi

Interi shkatërron Atalantan – shkëputet 12 pikë nga Juventusi

Interi ka triumfuar 4-0 ndaj Atalantas në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Fillimisht, mysafirët ia dolën të shënonin me anë të Charles De Ketelaere në minutën e 11-të, por goli i tij u anulua për shkak të lojës me dorë.


Më pas, Nerazzurët filluan të dominon, ndërsa golin e parë për ta e realizoi Mateo Darmian (26’) me një asistim të Henrikh Mkhtitaryan.

Për 2-0 u përkujdes Lautaro Martinez që shënoi në minutën e 45+1-të me asistimin e Benjamin Pavard.

Edhe pjesa e dytë u dominua nga vendasit, që realizuan dy gola të tjerë.

Lautaro, fillimisht, dështoi nga penalltia në minutën e 54-të dhe nga topi i kthyer shënoi Federico Dimarco.

Për të vulosur fitoren e tyre u përkujdes Davide Frattesi, që shënoi në minutën e 72-të për 4-0.

Me këtë fitore, Interi ka thelluar diferencën nga vendi i dytë që është Juventusi (57) në 12 pikë, pasi kanë grumbulluar 69 sosh, ndërsa në xhiron e 27-të takohen me Genoan. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit

Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit

Bundesliga

"Në çdo kampionat tjetër do të krijoja distancë" - Arteta flet pas gabimit dhe tregon se si e ka planin t'ia marrë titullin Cityt

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Kalo në kategori