LAJMI I FUNDIT:

Interi nis përpjekjet për transferimin e Kantes, por problem mbetet çmimi i francezit

Interi nis përpjekjet për transferimin e Kantes, por problem mbetet çmimi i francezit
N'Golo Kante (Foto: Glyn Kirk/Pool via Getty Images/Guliver)

Interi është duke synuar të ndërtojë një skuadër të fuqishme për edicionin e ardhshëm. Nerazzurët kanë bërë goditjen e parë në tregun e transferimeve që ishte Achraf Hakimi nga Real Madrid.

Reklama

Gjithsesi objektivi i drejtuesve zikaltër është që të transferojnë emra tjerë të mëdhenj në Giuzeppe Meazza.

Mesfushori francez, N’Golo Kante, është dëshira e trajnerit Antonio Conte për repartin e mesfushës.

(Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Chelsea po konsideron shitjen e Kantes dhe Conte kërkon afrimin e francezit te Interi, për t’u ribashkuar me të, pasi dyshja kishin punuar së bashku edhe te Blutë.

Conte e do Kanten dhe dy yje tjera te Interi
Lexo po ashtu Conte e do Kanten dhe dy yje tjera te Interi

Gjithsesi Interi nuk do ta ketë fare të lehtë për të nënshkruar me mesfushorin, pasi çmimi i tij është i lartë, por edhe gara për lojtarin është e madhe.

29-vjeçari kërkohet nga skuadrat franceze si PSG, Monaco e Marseille, ndërsa në Spanjë, Real Madridi është favoriti për të nënshkruar me të.

Klubi londinez që po mendon shitjen e Kantes, do ta lejonte largimin e tij vetëm nëse vjen një ofertë mbi 70 milionë euro për mesfushorin defensiv. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori