LAJMI I FUNDIT:

Interi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Interi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Interi ka barazuar në shtëpi ndaj Parmas me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në Serie A.

Reklama

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur të vazhdojë me fitore, pasi është ndalur me barazim nga Parma në Giuseppe Meazza.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim nga Interi, të cilët krijuan raste në tëntim të golit të epërsisë.

Megjithatë, edhe përkundër rasteve nga Ivan Perisic (3’) dhe Achraf Hakimi (43’), shifrat mbetet të paprekura në 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë krejtësisht tjetër, me Parman që arriti t’i shënojë dy gola të shpejtë, ndërsa Interin që më vonë u kthye në lojë.

Gervinho arriti të tund rrjetën në minutën e 46-të për 0-1, ndërsa në minutën e 62-të shënoi për 0-2.

Interi arriti të kthehet në lojë vetëm dy minuta më vonë duke shënuar me anë të Marcelo Brozovic për 1-2.

Pas këtij goli, Interi u hodh i gjithi në sulm në tentim të golit të barazimit, por atë e arriti vetëm në minutat shtesë me anë të Perisic, i cili shënoi me kokë për 2-2 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Me këtë barazim, Nerazzurrët renditen në vendin e pestë me 11 pikë, ndërsa Parma renditet e 15-ta me pesë pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Interi luan në udhëtim te Atalanta, ndërsa Parma e pret në shtëpi Fiorentinën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori