LAJMI I FUNDIT:

Interi kryen punë me Spalin, afrohet gjashtë pikë me kreun dhe i bën presion Juventusit

Interi kryen punë me Spalin, afrohet gjashtë pikë me kreun dhe i bën presion Juventusit
Festa e lojtarëve të Interit (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images)

Interi ka fituar si mysafir i Spal me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 33-të në Serie A.

Reklama

Kur kanë mbetur edhe pesë ndeshje deri në fund, Interi (71) tani ka gjashtë pikë më pak se lideri Juventus (77).

Interi e nisi shumë mirë ndeshjen ndaj Spal, ndërsa rrezikoi që në minutën e 5-të me Marcelo Brozovic, i cili gjuajti nga distanca, por nuk kishte sukses.

Pamje nga ndeshja (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images)

Goli i parë erdhi në minutën e 37-të të takimit, kur  pas një aksioni të bukur, Antonio Candreva shënoi për 1-0.

Pjesa e parë nuk solli më gola, pasi të tjerët u shënuan në pjesën e dytë.

Në minutën e 55-të të takimit, Cristiano Biraghi shënoi për 2-0.

Nuk vonoi shumë erdhi edhe goli i tretë, ku Alexis Sanchez, e kompletoi ndeshjen e  mirë me një gol.

Goli i fundit u shënuan në minutën e 74-të, ku Ashley Young asistoi te Roberto Gagliardini i cili nuk e kishte shumë problem të shënonte.

Interi në javën e ardhshme do të luajë sërish si mysafir te Roma. /Telegrafi/