LAJMI I FUNDIT:

Interi goditje dyshe në janar, Pastore dhe Mangala të pëlqyerit e Spalletit

Interi goditje dyshe në janar, Pastore dhe Mangala të pëlqyerit e Spalletit
MIAMI GARDENS, FL - JULY 26: Javier Pastore #10 of Paris Saint-Germain celebrates a goal during the International Champions Cup 2017 match against the Juventus at Hard Rock Stadium on July 26, 2017 in Miami Gardens, Florida. (Photo by Mike Ehrmann/Getty Images)

Interi është hedhur në sulm për ta përforcuar skuadrën që në janar dhe emrat më të vlerësuar janë Javier Pastore dhe Eliaquim Mangala.

Reklama

Sipas asaj që shkruan Tuttosport, Interi tashmë e ka marrë kërkesën e Luciano Spallettit që të blihen dy lojtarë  në këtë afat.

Gazeta shkruan se sulmi është i kompletuar pasi si zëvendësues i Mauro Icardit shihet Eder.

Ramires pritet të mos vije nga Jiangsu Suning, por Nerazzurrët mund të funte në një ndërrim me PSG-në mes Joao Marios dhe Pastores, i cili do të ishte perfekt për formacionin që luan Spalletti, 4-2-3-1.

Pastore shihet si lojtar ideal për skemat e Spallettit

Ish futbollisti i Palermos nuk po gjen hapësira te PSG-së dhe për këtë ka kohë që lidhet me një kalim te Interi.

Pastaj vije Mangala që mund ta përforcojë mbrojtjen e Interit që aktualisht ka vetëm tre lojtarë me Mirandan, Milan Skriniarin dhe Andrea Ranocchian.

Mangala vetëm tri ndeshje këtë edicion (Foto: Getty Images)

Francezi ka zhvilluar vetëm tri ndeshje me Cityn këtë sezon, prej se është kthyer nga huazimi te Valencia. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori