LAJMI I FUNDIT:

Interi etiketon katër trajnerë si pasues të mundshëm të Inzaghit

Interi etiketon katër trajnerë si pasues të mundshëm të Inzaghit

Interi po konsideron shkarkimin e Simone Inzaghit në verë dhe një nga katër kandidatët e tyre për ta zëvendësuar atë është trajneri aktual i Brighton, Roberto De Zerbi, i cili gjithashtu është lidhur me punën e Tottenham.

Reklama

Nerazzurrët kanë marrë nëntë humbje në Serie A këtë sezon dhe janë larg liderit të ligës Napoli, duke zhgënjyer drejtuesit e klubit dhe duke ngritur dyshime për përshtatshmërinë e Inzaghit.

Përpara verës, Interi po harton një listë me kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Inzaghin, duke marrë në konsideratë një sërë opsionesh interesante.

Përtej Lukakut dhe të tjerëve – Interi me pamje tjetër në sezonin e ri
Lexo po ashtu Përtej Lukakut dhe të tjerëve – Interi me pamje tjetër në sezonin e ri

Sipas gazetës Tuttosport, Interi po mendon të marrë Antonio Conte, Vincenzo Italiano, De Zerbi dhe Thiago Motta.

43-vjeçari De Zerbi ka tejkaluar pritshmëritë në Ligën Premier me Brighton dhe ka tërhequr vëmendjen e një sërë klubesh nëpër Evropë, ku Tottenham e konsideron seriozisht atë si zëvendësues të Contes, i cili është në prag të largimit nga klubi.

Italiano ka treguar shenja pozitive gjatë kohës së tij me Fiorentinën, edhe nëse rezultatet kanë munguar pak, ndërsa emri i Thiago Mottas po vazhdon të rritet si rezultat i punës së tij me Bolognas këtë sezon. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori