LAJMI I FUNDIT:

Interi cakton takim për rinovimin e Brozovic, pas tij në radhë janë Perisic e Handanovic

Interi cakton takim për rinovimin e Brozovic, pas tij në radhë janë Perisic e Handanovic
(Foto: Instagram/marcelo_brozovic)

Te Interi janë të bindur për vazhdimin e kontratës së Marcelo Brozovicit dhe tashmë kanë lënë takim për bisedime pas Superkupës së Italisë.

Reklama

Kontrata e kroatit skadon në fund të sezonit aktual, ndërsa klubi dhe përfaqësuesit e lojtarit kanë qenë në negociata për zgjatjen e qëndrimit.

29-vjeçari e ka refuzuar ofertën e parë të Nerazzurrëve, por kampioni i Serie A është i bindur se ai do ta nënshkruajë kontratën e re.

(Foto: Instagram/marcelo_brozovic)

Sipas Calciomercato.com, drejtorët e Interit do të takohen me përfaqësuesit e futbollistit pas ndeshjes së Superkupës kundër Juventusit, e cila zhvillohet të mërkurën mbrëma.

PSG dhe Inter diskutojnë një shkëmbim të mundshëm të Brozovic dhe Wijnaldum
Lexo po ashtu PSG dhe Inter diskutojnë një shkëmbim të mundshëm të Brozovic dhe Wijnaldum

Në bazë të njoftimit, zikaltrit do t’i ofrojnë Brozovicit 6.5 milionë euro në sezon plus shtesat.

Interi së fundmi i ka vazhduar kontratat e Alessandro Bastoni, Lautaro Martinez e Nicolo Barella, ndërsa pas Brozovicit, do të bisedojnë edhe me Ivan Perisic e Samir Handanovic, të cilëve po ashtu u skadojnë kontratat në qershor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Tifozi i Arsenalit i jep Granit Xhakës dhuratën lamtumirëse

Premier League
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Chelsea dhe Juventusi afër marrëveshjes për Pulisic - caktohet çmimi i amerikanit

Chelsea dhe Juventusi afër marrëveshjes për Pulisic - caktohet çmimi i amerikanit

Premier League
Merret vendimi i parë i madh nga Pochettino te Chelsea

Merret vendimi i parë i madh nga Pochettino te Chelsea

Premier League
Në vend se të fitojë nga largimi i lojtarëve, Barcelona po humb

Në vend se të fitojë nga largimi i lojtarëve, Barcelona po humb

La Liga
Kalo në kategori