LAJMI I FUNDIT:

Interi i bindur që të vazhdojë edhe për një vit me Ashley Youngun

Interi i bindur që të vazhdojë edhe për një vit me Ashley Youngun
Ashley Young (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images)

Ashley Young ka impresionuar drejtuesit e Interit aq shumë në vetëm disa javë, sa që ata kanë vendosur të zgjasin kontratën e tij.

Reklama

Mbrojtësi i krahut u bashkuan nga Manchester United në janar për një shumë prej 1.5 milion euro, pasi ishte në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me klubin nga Old Trafford.

Ai kishte një ndikim të menjëhershëm, duke kontribuar me një gol dhe një asistim në shtatë ndeshje për Nerazzurrët.

Aaron James Ramsey e Ashley Young (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images )

34-vjeçari u adaptua shpejt në Serie dhe për nivelin e tij janë bindur edhe tifozët dhe trajneri Antonio Conte.

Raportohet se Inter ka rënë dakord të aktivizojë opsionin në kontratën e tij, që mund të vazhdojë deri në sezonin 2020-21. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori