Inter beson dhe fiton, përmbys Tottenhamin në pesë minutat e fundit

Interi ka arritur të shënojë fitore të madhe duke e kthyer rezultatin në pesë minutat e fundit, dhe duke triumfuar në fund me rezultat 2-1.

Ndeshja mes Interit dhe Tottenhamit filloi me të dy skuadrat që analizonin njëra tjetrën në minutat e para.

Rastin e parë e kishin anglezët që rrezikuan portën me Cristian Eriksenin nga goditja e dënimit, por Samir Handanovic ishte në vend.

Interi u kundërpërgjigj me një harkim të bukur të Brozovic, por që edhe pse ishte rrezik, nuk gjuajti askush nga sulmuesit.

Harry Kane kishte rastin më të mirë në pjesën e parë, kur kaloi Handanovicin, por në gjuajti, duke e quar dëm një rast të mirë.

Pjesa e parë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë Interit e nisi furishëm duke diktuar tempon.

Politano gjuajti bukur në minutën e 47-të, ku topi shkoi ngjitur me shtyllën.

Anglezët e gjetën Interin e papërgatitur në mbrojtje, kur Eriksen fillimisht gjuan bukur, por Handanovic mbron, ndërsa në topin e kthyer edhe me një devijim shënon për 1-0.

Pas pësimit të golit Interi u hodh në sulm për ta barazuar rezultatin.

Në minutën e 63-të ishte Lamela që kishte rast shumë të mirë, por që goditi Handanovinin në trup.

Interi provonte, por pa sukses.

U desh të pritet minuta e 86-të, ku pas një aksioni të bukur Interi barazoi rezultatin.

Asamoha harkoi bukur në afërsi të zonës, ku Icardi me një super goditje shënoi për 1-1.

Interit pas golit të barazimit filloi të besonte edhe në fitore, ku edhe e mori në fund.

Ishte Vecino që shënoi në kohën shtesë me kokë, pas një rrëmuje në zonë.

Interi i merr pikët e para, ndërsa Tottenham duhet të provojë në ndeshjet e radhës. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG