LAJMI I FUNDIT:

Inter 3-3 Sassuolo, notat e lojtarëve

Inter 3-3 Sassuolo, notat e lojtarëve
Inter vs Sassuolo (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka barazuar në shtëpi me rezultat 3-3 ndaj Sassuolos në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur të vazhdojë serinë e fitoreve pasi është ndalur në shtëpi ndaj Sassuolo.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Romelu Lukaku (41’), Cristian Biraghi (45’) dhe Borja Valero (86’) për Interin, ndërsa Francesco Caputo (4’), Domenico Berardi (81’) dhe Giangiacomo Magnani (89’) për Sassuolon.

Interi ‘rrëshqet’ në garën për titull, barazon në trilerin e gjashtë golave ndaj Sassuolos
Lexo po ashtu Interi ‘rrëshqet’ në garën për titull, barazon në trilerin e gjashtë golave ndaj Sassuolos

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte mbrojtësi i krahut të Interit, Biraghi, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Samir Handanovic, Ashley Young dhe Jeremie Boga që u notuan me 5.7.

Inter:

Sassuolo:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori