LAJMI I FUNDIT:

Inter 2-0 Spal, vlerësimi i futbollistëve (Foto)

Inter 2-0 Spal, vlerësimi i futbollistëve (Foto)

Interi ka mposhtur në shtëpi Spalin me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të kampionatit italian, Serie A.

Pas dy fitoreve të para ndaj Fiorentinas dhe Romës, tani radha për të humbur nga Interi i erdhi edhe skuadrës së inkuadruar këtë sezon në Serie A, Spalit.

Interi vazhdon me fitore në Serie A, mposht Spalin (Video)
Lexo po ashtu Interi vazhdon me fitore në Serie A, mposht Spalin (Video)

Golat në këtë takim për skuadrën e Luciano Spallettit i shënuan Mauro Icardi (27’) dhe Ivan Perisic (87’).

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte Ivan Perisic, i cili u vlerësua me notë 7.9, ndërsa nota më e ulët shkoi për Marco Boriellon që u notua me 5.7. /Telegrafi/

Inter:

Paraqitje të mirë patën edhe Gagliarini, Skriniar e D’Ambiosio

Spal: 

Dështuan edhe Paloschi, Mora e Vaisanen