Interi ka marrë një fitore minimale 1-0 në shtëpi ndaj Hellas Verona në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Serie A.

Ekipi i Simone Inzaghit është kthyer te fitorja pas barazimit ndaj Monzas, duke shkuar në pjesë ndeshje pa humbje, nga to katër fitore dhe një barazim.

Goli i vetëm në këtë fitore të Nerazzurrëve u shënua nga Lautaro Martinez në minutën e tretë.

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësit Alessandro Bastoni, i cili u notua me 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mesfushorin e mysafirëve Darko Lazovic që u vlerësua me notë 6.3.

Reklama

Në këtë ndeshje nga minuta e 69-të luajti edhe shqiptari Kristjan Asllani, i cili pati një paraqitje të mirë duke u notuar me 7.1.

Reklama

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/