0Shares

Ylli italian, Lorenzo Insighne mund të jetë zëvendësuesi i Philippe Coutinhos te Liverpooli në rast largimi të brazilianit.

Coutinho është shumë i kërkuar kohëve të fundit nga Barcelona, të cilët e duan si zëvendësues të Neymarit që u transferuar te Paris Saint-Germain.

Liverpooli kërkon 150 milionë euro për shërbimet e Coutinhos (Foto) Liverpooli kërkon 150 milionë euro për shërbimet e Coutinhos (Foto)

Megjithatë, Jurgen Klopp dhe pronarët e Redsave janë të vendosur të mbajnë yllin brazilian, por gjithashtu janë të vetëdijshëm se një lojtar i pakënaqur mund të destabilizojë dhomën e veshjes.

Kështu, gjiganti anglez ka menduar edhe për zëvendësuesin e Coutinhos nëse Barcelona arrit ta ‘rrëmbej’ me sukses këtë afat kalimtar.

Sipas Daily Mirror, Liverpooli mendohet të nis një ofertë prej 60 milionë funteve apo rreth 66 milionë euro për talentin italian të Napolit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)