LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i FIFA-s, Infantino zbulon idenë e re për Kupën e Botës për Klube

Presidenti i FIFA-s, Infantino zbulon idenë e re për Kupën e Botës për Klube

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka treguar formatin e ri të Kupës së Botës për Klube, i cili do të vihet në jetë në vitin 2025.

Reklama

Në vazhdën e ndryshimeve dhe ideve të reja rreth futbollit, tani do të preken edhe garat e klubeve.

Është vet numri një i FIFA-s, Infantino, i cili ka treguar idenë e re për organizimin e një formati ndryshe për Kupën e Botës për Klube.

Sipas Infantinos ajo do të zhvillohet në vitin 2025 dhe do të ketë 32 ekipe, teksa do të jetë sikurse një Kupë e Botës.

“Kupa e re e Botës për Klube për meshkuj do të zhvillohet në vitin 2025 dhe do të ketë 32 ekipe”, ka thënë fillimisht Infantino në konferencë.

“Turneu me 32 ekipe do të vazhdojë, duke e bërë atë si një Kupë Bote”.

“Maroku do të presë Kupën e Botës për Klube 2025 me 32 ekipe”, përfundoi i pari i FIFA-s. /Telegrafi/