Këngëtarja shqiptare tashmë e famshme edhe në botë, Era Istrefi, ka performuar mbrëmë (e diel), në ceremoninë hapëse të Arenës Kombëtare, Air Albania Stadium.

Ajo interpretoi hitin “Live it up”, të cilin e realizoi në bashkëpunim me Nicky Jam dhe Will Smith për Kampionatin Botëror të vitit 2018, ndërsa ishte e shoqëruar nga trupa e baletit të Albi Nakos.

Loja e parë debutuese në stadiumin e ri u zhvillua ndërmjet Shqipërisë dhe Francës, ku njëkohësisht shënoi edhe inaugurimin e arenës së re.

View this post on Instagram

Oh sa mire me kon une 😋♥️🖤💙💛

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on Nov 17, 2019 at 3:05pm PST

Përveç performancës së mahnitshme, artistja Istrefi edhe këtë herë mori vëmendje me dukjen e saj atraktive.

Performanca e Erës në inaugurimin e Air Albania Stadium Performanca e Erës në inaugurimin e Air Albania Stadium

Ajo zgjodhi një kostum ngjyrë krem, teksa flokët e lëshuara dhe grimi i lehtë e bën të duket edhe më glamuroze.

Në fotografitë e reja që ka ndarë me ndjekësit në llogarinë personale, Instagram, 26-vjeçarja mori komplimente të shumta nga miqtë dhe kolegët për pamjen e saj.

View this post on Instagram

Giving looks, I contribute to fashion

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on Nov 18, 2019 at 6:17am PST

“Duke dhënë pamje, unë kontribuoj në modë”, është përshkrimi që Era ua ka vënë këtyre imazheve. /Telegrafi/