LAJMI I FUNDIT:

Ilir Latifi rikthehet sonte në oktagon – pritet ta ‘shpartallojë’ rusin

Ilir Latifi rikthehet sonte në oktagon – pritet ta ‘shpartallojë’ rusin

Ilir Latifi do të rikthehet sonte në tetëkëndësh, duke u futur në duel si një super favorit.

Reklama

Luftëtari shqiptar, do të përballet me Aleksei Oleinik, edhe pse ishte planifikuar që të ndeshej me Alexandr Romanov, por ky i fundit u largua për shkak të një lëndimi.

Ata janë luftëtarë të ndryshëm, por lufta pritet të ketë shumë dallime – pasi Latifi është një sportist më i përgatitur dhe favorit në këtë dyluftim.

Latifi ka 16 fitore, 8 humbje dhe asnjë barazime, kurse Oleinik ka 59 fitore, 16 humbje dhe 1 barazim në karrierën e tij të gjatë.

Luftëtari ynë është 38 vjeçar, kurse Oleinik është 44. Kjo luftë zhvillohet sonte në mesnatë (sipas kohës tonë lokale) në ShBA. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori