LAJMI I FUNDIT:

Ilir Latifi rikthehet me fitore në UFC, mposht Boserin në një meç shumë të luftuar

Ilir Latifi rikthehet me fitore në UFC, mposht Boserin në një meç shumë të luftuar

Luftëtari shqiptar, Ilir Latifi ka fituar në meçin e peshave të rënda në UFC të zhvilluar pas mesnatës ndaj kundërshtarit të tij, Tanner Boser.

Reklama

Latifi është rikthyer me fitore në UFC, pas një kohe realitivisht të gjatë jashtë oktagonit.

Djaloshi nga Kosova arriti ta mposht kundërshtarin e tij, Tanner Boserin, në luftën e zhvilluar në Las Vegas.

Fitorja e Latifit erdhi me vendim të gjyqtarëve, pasi pas tri raundeve luftë, asnjëri nuk u dorëzua dhe nuk pati nokaut.

Iliri fitoi pikët nga dy gjyqtarë (29-28, 29-28), ndërsa njëri favorizojë Boserin (29-27).

Ndryshe, Latifi tani ka rregulluar bilancin e tij, pasi momentalisht ka 15 fitore dhe tetë humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori