Edhe kompozitori i mirënjohur, Ilir Berani, do të jetë pjesë e Albanian Star.

Berani i cili është krijues i shumë hiteve në tri dekadat e fundit në muzikën shqiptare, ka vendosur të angazhohet në jurinë profesionale të spektaklit të talentëve të këndimit.

Audicionet tashmë kanë nisur dhe sot në Ferizaj talentët e parë do të kenë rastin që të provojnë aftësitë e tyre.

Deri tash nga juria janë konfirmuar Ilir Berani dhe Blero, teksa pritet të konfirmohen befasisht edhe dy ose tri antarë të tjerë.

Albanian Star fillon të shfaqet më 10 qershor në RTK, Vizion Plus dhe Alsat M. /Telegrafi/