Igli Tare raportohet nga Corriere dello Sport se tashmë gjendet në Londër për t’u takuar me Chelsean për dy lojtarë të këtyre të fundit.

Drejtori sportiv i Lazios po tenton që nga The Blues të3 transferojë një mesfushor dhe një mbrojtës krahu.

Bëhet fjalë për Ruben Loftus-Cheek dhe Emerson Palmierin, me dy lojtarët që kërkojnë më shumë minuta.

Të gjitha lajmet nga Igli Tare Të gjitha lajmet nga Igli Tare

Por, Chelsea nuk do të lejojë dyshen të largohen aq lehtë, derisa flitet se Tare mund t’i ofrojë skuadrës londineze para dhe shërbimet e Sergej Milinkovic-Savic.

Nuk dihet ende nëse ka ndonjë avancim në këtë takim mes drejtorit shqiptar te Lazios dhe klubit nga Londra.

Largimi i Loftus-Cheek mund të jetë i mundur, por jo edhe ai i Emersonit, me Thomas Tuchelin që e sheh si zëvendësues të Ben Chilwellit. /Telegrafi/