Mbrojtësi i Gjermanisë, Mats Hummels, nuk ka mundur të përmbahet nga zhgënjimi pas humbjes prej Koresë së Jugut.

Gjermania humbi me rezultat 2-0 në fund të takimit ku as 26 goditje nuk mjaftuan për të thyer rezistencën e jugkoreanëve që po luanin për krenarinë e tyre.

Gjermania kështu u eliminua pas 80 vitesh prej një Kampionati Botëror.

“Është e vështirë që të përshkruhet me fjalë. Ne kemi besuar në këtë gjë deri në fund. Ne kemi pasur mjaft raste. Unë personalisht pata rast, atë është dashur ta realizoj”.

Zhgënjim i madh, Foto: Getty Images

“Ekipet që mendohet se janë të vogla po bëjnë mirë në këtë Botëror dhe veten e sollëm në këtë situatë pas neshjes ndaj Meksikës”.

“Ndeshja e fundit e mirë e jona ishte në vjeshtë të vitit 2017, e ka shumë kohë prej asaj paraqitje”.

“Pas minutës së 65-të u stresuam shumë dhe e humbëm strukturën tonë. Nëse do ta shënoja atë goditje me kokë, tash do të flisnim se si mrekullisht u kualifikuam, por tash po flasim për një gjë krej tjetër”, u shpreh Hummels për ZDF.

/Telegrafi/