LAJMI I FUNDIT:

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli
Reklama

Derbi i djeshëm mes Tottenhamit dhe Liverpoolit që u mbyll 2-1 u la në hije nga një gabim i madh nga gjyqtarët, të cilën anuluan një gol të rregullt të Luis Diaz në pjesën e parë.

Në minutën e 34-të, kolumbiani i shpëtoi mbrojtjes dhe me një gjuajtje precize tundi rrjetën, por nga ky gol nuk erdhi, pasi gjyqtari mendonte ndryshe.


Një bastvënës nga Anglia ka mbetur pa një fitim prej 9510 funte  (11 mijë euro) shkaku i këtij gabimi.

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt
Lexo po ashtu Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Ai parashikoi që Luis Diaz, Coady Gakpo dhe Heung Min Son do të shënonin, dhe se Destiny Udogie, Yves Bissouma dhe Mac Allister do të merrnin kartonë të verdhë dhe ai i qëlloi të gjitha, përveç të parës.

“Dikush do të duhet të përgjigjet për këtë!”, ka reaguar i zemëruar ai në rrjetet sociale, duke e bërë publike edhe tiketën.

Gjyqtarët që ishin në VAR janë dënuar me mosdelegim në dy ndeshjet e radhës në Ligën Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori