Motoçiklistët e paemëruar që ngisnin nëpër një rrugë të Italisë, e kanë pësuar keq nga një çiklist që i qëllonte me fishekzjarrë.

Pasi kishte vendosur një mbajtëse nën timonin e biçikletës, ai ndizte mjetet piroteknike, eksplodimi i së cilave iu shkaktoi atyre probleme në lëvizje, transmeton Telegrafi.

Nuk bëhen të ditura motivet e përleshjes së pazakontë, por besohet se ata njihen mes vete dhe sulmuesi po hakmerrej ndaj tyre. /Telegrafi/