LAJMI I FUNDIT:

Hughes pret shkëlqimin e Shaqirit te Stoke City

Hughes pret shkëlqimin e Shaqirit te Stoke City

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ka shpresa të mëdha se mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri, do të shkëlqejë në edicionin 2016/2017 në Premier League të Anglisë.

Reklama

Ai në një intervistë dhënë të martën për “stokesentinel.co.uk”, ka thënë se Shaqiri do të jetë i rëndësishëm për ekipin, shumë më tepër se që ishte edicionin e shkuar, transmeton Koha Ditore.

“Unë mendoj se Shaqiri ka pasur ndikim të madh në lojën tonë dhe ne jemi të kënaqur me paraqitjen që ka treguar në edicionin e kaluar. Por besoj është e kuptueshme se në Premier League është e vështirë i vetëm të tregosh paraqitje të mëdha në çdo ndeshje. Në disa ndeshje si pasojë e mbrojtjeve të ngjeshura të ekipeve kundërshtare nuk i është lejuar shumë të luaj, por në ato raste që i është dhënë mundësia ka pasur ndikimin e tij”, ka thënë Hughes.

Shaqiri 24-vjeçar për Stoke Cityn luan nga vera e vitit të kaluar. Ai te Stoke City u transferua nga skuadra e Interit dhe firmosi kontratë deri në verën e vitit 2020.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Trajneri i Çekisë thotë se në Air Albania do ta kenë ndeshjen më të vështirë deri më tani

Ndërkombëtare
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Australi, Francë, Turqi dhe Greqi - ish-mesfushori i Man Utd ndryshon katër skuadra brenda tetë muajve

Ndërkombëtare
Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Nga ftesa e Malit të Zi te përballja me Dinamon në Ligën e Konferencës dhe objektivat në kampionat - Edvin Kuc rrëfehet për të gjitha

Romak Zeqiri
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori