Real Madridi ka marr fitore ndaj Eibarit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 29-të në La Liga.

Marco Asensio dhe Karim Benzema i shënuan golat për fitoren e mbretërve.

Notën më të lartë e kishte portieri Thibaut Courtois që u notua me 7.9.

Pas tij vijnë Benzema dhe Asensio me notën 7.7

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Real Madridi me 63 pikë kalon në vendin e  dytë.

Notat e lojtarëve të Real Madridi dhe Eibar

 /Telegrafi/