Si asnjëherë më parë, një gjyqtare femër do ta drejtojë Superkupën e Evropës.

Fituesit e Ligës së Kampionëve, Liverpool dhe kampionët e Ligës së Evropës, Chelsea do të ndeshen në Superkupën evropiane.

Kjo ndeshje finale do të zhvillohet më 14 gusht në Stamboll, ndërsa UEFA ka caktuar edhe gjyqtaren e këtij takimi.

Këtë finale do ta gjykojë gjyqtarja franceze Stephanie Frappart.

Kjo do të jetë hera e parë që një gjyqtare gjykon në finalen e Superkupës evropiane. /Telegrafi/