Het-triku i Mkhitaryanit ia fiton Romës duelin përballë Genoas

Roma ka arritur të fitojë në udhëtim te Genoa me rezultat 3-1 në kuadër të javës së shtatë në Serie A.

Giallorossët e filluan mjaftë mirë pjesën e parë, duke krijuar disa shanse shënimi, mirëpo momenti kryesor erdhi në sekondat e fundit.

Henrikh Mkhitaryan pranoi një asistim nga Jordan Veretout në minutën e 45+2, për të shënuar për 1-0.

Në 45 minutat e dytë, ishte një ritëm më i lartë i lojës dhe u shënuan edhe tre gola të tjerë.

Ishte minuta e 50-të, kur Genoa i barazoi shifrat në 1-1 me golin e shënuar nga Marko Pjaca.

Por, Roma nuk u zmbraps dhe arriti të rikthente epërsinë me anë të Mkhitaryan (66′) që u asistua nga Bruno Peres.

Derisa po kalonte minuta e 85-të, anësori armen arriti të shënonte golin e tretë për skuadrën mysafire, e që ishte het-trik për të, me një shërbim mjaftë të mirë të Pedros.

Pas javës së shtatë, Roma gjendet në vendin e tretë me 14 pikë, derisa në javën e tetë do të takohet me Parman. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Girona synon transferimin e yllit të Barcelonës si lojtar i lirë në fund të sezonit

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Arda Guler dëshmon pse e bleu Real Madridi – shënon gol ndaj Real Sociedadit

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi