Henderson, Van Dijk dhe Fabinho u përkujdesën që Minamino të merrte duartrokitje të fuqishme nga tifozët e Liverpoolit

Në një moment që mishëron shpirtin dhe bashkimin e ekipit të Liverpoolit, kapiteni Jordan Henderson dhe shokët e tij u siguruan që Takumi Minamino i turpshëm dhe i rezervuar të merrte një pritje të jashtëzakonshme kur ngriti trofeun Carabao.

Ishte një ndeshje e zjarrtë të dielën, por pas 120 minutash aksioni,  skuadra e Jurgen Klopp fitoi çmimin e parë të sezonit pasi mundi Chelsean 11-10 në një goditje të tensionuar penalltish.

Kepa Arrizabalaga, i cili u fut në minutat e fundit në Wembley, gjuajti penalltinë e tij mbi portë, duke bërë që The Red ta fitonin trofeun.

Lexo po ashtu Ibrahima Konate pati një moment të sikletshëm në festimet e Liverpoolit për triumfin në Carabao Cup

Takumi Minamino luajti një rol integral në paraqitjet e tyre në Carabao. Ai shënoi katër gola në pesë ndeshje të kupës, duke përfshirë një gol të barazimit kundër Leicesterit në çerekfinale për të triumfuar më pas përmes penalltive.

Në fund të fundit, Minamino ishte i pafat që nuk mori disa minuta të merituara në finale, por pas vërshëllimës së plotë, reprezentuesi japonez pati një duartrokitje të madhe.

Thiago shpërtheu në lot pasi u largua nga finalja e Carabao Cup i lënduar
Lexo po ashtu Thiago shpërtheu në lot pasi u largua nga finalja e Carabao Cup i lënduar

Siç mund ta shihni në pamjet më poshtë, Minamino merr trofeun nga një tjetër zëvendësues i papërdorur, Kostas Tsimikas.

Dhe ndërsa ai po shkonte drejt turmës, Jordan Henderson, Virgil van Dijk dhe Fabinho inkurajuan turmën të shprehin vlerësimin e tyre për mesfushorin 27-vjeçar, një moment që përmbledh lidhjen e ngushtë të kësaj skuadre. /Telegrafi/

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë