Mesfushori i Liverpool, Thiago u përlot në bankinë, pasi u largua nga finalja e sotme e Carabao Cup kundër Chelseat për shkak të lëndimit.

Reprezentuesi spanjoll ishte vendosur të rreshtohej përkrah Fabinhos dhe kapitenit Jordan Henderson në Wembley.

Por, u njoftua vetëm dhjetë minuta para fillimit se Thiago kishte pësuar një lëndim në ngrohje dhe nuk do të mund të luante.

Kamerat e Sky Sports e kapën 30-vjeçarin në stol, duke u parë shumë emocionues teksa shokët e tij dolën jashtë.

Alisson ishte në stol këtë pasdite dhe mori përsipër të ngushëllojë Thiagon.

Liverpool fiton Carabao Cup, duke mposhtur Chelsean përmes penalltive Liverpool fiton Carabao Cup, duke mposhtur Chelsean përmes penalltive

Thiago iu bashkua Liverpoolit nga Bayern Munich në vitin 2020 dhe pas një sezoni të parë të vështirë në Angli, ai është vendosur dhe bëhet një pjesë jetike e skuadrës së Jurgen Klopp kur është në dispozicion.

Reklama
Reklama

Në anën tjetër, Liverpooli fitoi përmes penalltive ndaj Chelseat, për të marrë në duar trofeun e Carabao Cup. /Telegrafi/