Hart: Dy golat si mysafirë janë të mrekullueshëm

Joe Hart, portieri i Manchester Cityt, është ndarë i kënaqur me barazimin 2 -2 si mysafir i PSG-së në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.

Hart, që priti një penalti të Zlatan Ibrahimoviqit, thotë se dy golat si mysafirë janë shumë të rëndësishëm dhe se “Qytetarët” kanë shanse të mëdha për të arritur gjysmëfinalen për herë të parë në histori të klubit, transmeton Koha.

“Ishte ndeshje e çmendur në të cilën ishim të përfshirë të gjithë. Ishte ndeshje e mirë dhe duhet të shohim se sa i mirë është ky rezultat. Dy golat si mysafirë janë të mrekullueshëm. Shpresojmë të tregojnë vlerën e vet. Të dy ekipet kanë shanse në këtë fazë”, ka thënë Hart duke shtuar se nuk e pati shumë të vështirë pritjen e penaltisë së Ibrës.

Takimi i kthimit në “Duelin e Sheikëve” zhvillohet javën e ardhshme në Etihad.

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip