Në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa imazhe, në të cilat Halle Berry është parë duke u stërvitur për një rol të ri filmik.

Aktorja hollivudiane e ka angazhuar një prej yjeve të njohura të arteve të përziera marciale, Brian ‘T-City’ Ortega, që t’i ndihmojë për filmin e ri.

View this post on Instagram

In honor of #InternationalWomensDay I am dedicating this #FitnessFriday to all of the inspiring and strong women that have become such an essential part of my fitness journey – the strong AF women who talk straight, fight clean and hustle hard. These bad ass women have taught me so much about passion, strength, and humility. Their support and faith is truly energizing ♥️ I will ALSO be sharing some of my personal kick ass workouts that help me tap into my own inner woman warrior!  It’s my hope that EVERY woman can feel magnificent and as truly powerful as they really are…today and everyday💪🏾 Head to stories to check it  all out. Much love ladies and let’s stand as ONE !!! #IWD2019

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Mar 8, 2019 at 12:34pm PST

Ky partneritet ka marr vëmendjen duke qenë se në muajin e kaluar, 52-vjeçarja e publikoi një fotografi me 28-vjeçarin duke thënë se ka një simpati për të.

Të gjitha lajmet nga Halle Berry Të gjitha lajmet nga Halle Berry

Dy protagonistët kishin qëndruar bashkë në rreshtin e parë në ‘UFC 232’ në Inglewood të Kalifornisë në muajin dhjetor për të përcjellë meçet e kësaj gare.

Dhe duke qenë se kishte nevojë të stërvitej nga një profesionist, ajo e ka zgjedhur Ortegan – brazilianin, i cili është një prej praktikuesve më të mirë të Jiu-Jitsu dhe renditet i dyti në kategorinë shumë të lehtë.

Halle luan rolin kryesor dhe është regjisore e filmit të titulluar “Bruised”, ngjarja e të cilit sillet rreth një luftëtareje të MMA-së. /Telegrafi/