LAJMI I FUNDIT:

Hajrizi, MVP i xhiros së 12-të

Hajrizi, MVP i xhiros së 12-të

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi ka zhvilluar një tjetër paraqitje të mirë në këtë edicion.

Hajrizi ishte më i miri i mitrovicasve në sfidën kundër Proton Cable Prizrenit.

Basketbollisti i Kosovës kishte 22 pikë 13 kërcime, gjashtë asistime, si dhe dy topa të vjedhur dhe dy bllokada, duke e pasur indeksin e ndeshjes 41, apo më të lartin për këtë xhiro, si dhe njërin nga më të lartët në këtë edicion për mitrovicasin.

Peja pa shumë probleme fitoi kundër Istogut, ndërsa më i dalluari ishte edhe kësaj radhe Justin Davis, me 29 pikë, nëntë kërcime, pesë asistime, duke e pasur indeksin 39.

Indeksin e lartë e kishte edhe Jalen Nesbitt (35) i Golden Eagle Yllit, në sfidën kundër Vëllaznimit. Nesbitt e mbylli ndeshjen me 23 pikë, tetë kërcime dhe dy asistime.

Sigal Prishtina fitoi derbin e rivalëve të vjetër kundër Bashkimit, ku u dalluan dyshja vendore, Fisnik Rugova dhe Dardan Berisha. Rugova e përfundoi ndeshjen me 18 pikë, 11 kërcime dhe dy asistime, ndërsa Berisha me 22 pikë, tri kërcime e gjashtë asistime.

Top 5

Drilon Hajrizi (Trepça) 22 pikë, 13 kërcime, 6 asistime, 41 indeksi

Justin Davis (Peja) 29 pikë, 9 kërcime, 5 asistime, 39 indeksi

Jalen Nesbitt (Golden Eagle Ylli) 23 pikë, 8 kërcime, 2 asistime, 35 indeksi

Fisnik Rugova (Sigal Prishtina) 18 pikë, 11 kërcime, 2 asistime, 24 indeksi

Dardan Berisha (Sigal Prishtina) 22 pikë, 3 kërcime, 6 asistime, 24 indeksi


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori